Wyjaśniamy jak podłączyć telefon do telewizora

Obecnie większość multimediów jest przechowywana w pamięci telefonu. Zawsze jest pod ręką, dlatego szybkie zdjęcie lub film nie stanowi żadnego problemu.

W jakim celu podłącza się telefon do telewizora?

Przeglądanie plików na telefonie nie jest jednak do końca komfortowe, dlatego warto wiedzieć jak podłączyć telefon do telewizora. Należy sobie uświadomić, że dawno minęły już czasy, kiedy telewizor służył wyłącznie do oglądania telewizyjnych programów. W najnowszych modelach jest funkcja Smart TV, dzięki której można się połączyć z internetem i skorzystać z platformy streamingowej. Niektóre smartfony mogą nawet nagrywać filmy w rozdzielczości 4K, ale niestety na małym wyświetlaczu nie jesteśmy w stanie zobaczyć różnicy. Będzie ona zauważalna dopiero na dużym ekranie telewizora. Żeby podłączyć się do telewizora można skorzystać z funkcji WiFi Direct. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ pomaga ograniczyć ilość kabli w domu. Odbiornik musi jednak posiadać internet bezprzewodowy WiFi, żeby móc podłączyć do niego telefon. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że nie trzeba wcale siedzieć blisko TV, żeby urządzenia mogły się ze sobą połączyć. Warto dodać, że WiFi Direct działa podobnie co Bluetooth. Oba urządzenia nie muszą być zalogowane do tej samej sieci, ale powinny być połączone z WiFi. Połączenia WiFi Direct są obecnie standardem, dlatego większość nowoczesnych telewizorów posiada taką funkcję. W takiej sytuacji punkt dostępowy jest tworzony przez sam odbiornik i właśnie dzięki temu można podłączyć telefon.

Jak podłączyć telefon do TV?

WiFi Direct należy włączyć w ustawieniach telewizora, a następnie aktywować opcję podłączania innych urządzeń. Funkcja synchronizacji urządzenia powinna być dostępna w telefonie pod nazwą „Szybkie połączenie” lub „Smart View”. Najprościej jest oczywiście podłączyć telefon do telewizora przy użyciu kabla HDMI, ale niestety nie zawsze jest dostępny. Dlatego warto skorzystać z Bluetooth, czyli technologii, która umożliwia bezprzewodowe łączenie różnych sprzętów. Z reguły Bluetooth używany jest do przesyłania plików między telefonami, ale także między telefonem a komputerem. W takiej sytuacji oba urządzenia muszą jednak znajdować się blisko siebie, żeby jakość połączenia była jak najlepsza. Funkcję Bluetooth obecnie posiada prawie każdy smartfon Należy jednak pamiętać, że telewizor też musi być wyposażony w Bluetooth, żeby nawiązanie połączenia było możliwe. Żeby połączyć telefon z telewizorem trzeba najpierw włączyć Bluetooth na telefonie i wyszukać wśród urządzeń telewizor. Ostatnim etapem jest skonfigurowanie odbiornika.

Redakcja dobrecechy.pl