Jedziesz na wakacje? Torba wodoodporna Ci się przyda!

Torba wodoodporna to rzecz, która powinna znajdować się w szafie każdego Polaka. Dlaczego? Dlatego, że sprawdza się nie tylko podczas wyjazdów, ale nawet w drodze do szkoły, do pracy czy na siłownię. Jaką torbę wodoodporną wybrać? Gdzie ją kupić? Ile kosztuje? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Ekspert od wodoszczelności jest tylko jeden!

I jest nim Over Board. W ofercie tego producenta znajdują się nie tylko najwyższej klasy torby wodoodporne, ale także inne akcesoria wodoszczelne, które posiadają grono swoich sympatyków na całym świecie – zwłaszcza wśród amatorów najróżniejszych sportów wodnych. Over Board stworzył pewnego rodzaju klasyfikację, której podlegają wszystkie produkty z logiem marki. Po co? Po to, aby pełniej zobrazować potencjalnemu nabywcy możliwości danej torby wodoodpornej, plecaka lub innej rzeczy. Kształtuje się ona następująco:

  • 1. klasa wodoszczelności – najmniejsza szczelność: gwarancja ochrony w sytuacji niewielkich opadów atmosferycznych, zachlapań. Chroni także przed brudem różnego pochodzenia: pyłem, kurzem, piaskiem.
  • 2. klasa wodoszczelności – odporność na ekstremalnie niekorzystne warunki atmosferyczne (śnieg, gradobicia, ulewne deszcze).
  • 3. klasa wodoszczelności – torba wodoodporna w tej klasie nie utonie (będzie unosić się na powierzchni wraz z zawartością, co znacznie ułatwia ewentualne poszukiwania w przypadku upadku do wody) i radzi sobie z krótkotrwałym, aczkolwiek pełnym zanurzeniem
  • 4. klasa wodoszczelności – wodoszczelność do głębokości maks. 1 metra na czas nie dłuższy niż 30 min.
  • 5. klasa wodoszczelności – wodoszczelność do głębokości maks. 6 metrów na czas nie dłuższy niż 60 min.

Jeżeli więc planujesz zakup torby wodoodpornej Over Board, zapoznaj się dokładnie z jej specyfikacją – dzięki temu będziesz wiedział, jaki stopień szczelności Ci zagwarantuje!

Tańsza alternatywa dla toreb wodoszczelnych Over Board

Torba wodoodporna Over Board to wydatek rzędu 300/400 złotych. Czy to dużo? Wydaje mi się, że biorąc pod uwagę jej żywotność i jakość wykonania to naprawdę niewiele! Jeżeli jednak chcesz wydać znacznie mniej, to mam dla Ciebie gotowe rozwiązanie: polski Aquarius! Aquarius działa już od lat 80’ na naszym rynku i…świetnie sobie radzi! Od niedawna posiada swoją własną linię akcesoriów wodoszczelnych funkcjonującą pod nazwą “GoPack”. Co prawda w ofercie linii GoPack nie ma jeszcze typowych toreb wodoodpornych, ale są za to worki wodoszczelne, które z powodzeniem mogą je zastąpić. Dzięki funkcjonalnemu paskowi możesz zarzucić taki worek na plecy i voila! Gotowe! Mnogość dostępnych kolorów i pojemności sprawia, że każdy znajdzie idealny model dla siebie. A koszt? To zaledwie kilkadziesiąt złotych! Worki wodoszczelne Aquarius świetnie spisują się na spływach kajakowych, na różnego rodzaju łodziach, a nawet podczas pieszych górskich wycieczek. Stanowią także modny dodatek do każdej sportowej stylizacji.

Gdzie kupić torby wodoodporne i inne akcesoria wodoszczelne?

Polecam zaopatrzyć się w takie rzeczy w sklepie zajmującym się sportami wodnymi – tylko wtedy będziesz miał pewność, że zakupiony przez Ciebie produkt jest w 100% wodoszczelny, oryginalny i świetny jakościowo. Torby wodoodporne Over Board oraz wspomniane worki wodoszczelne Aquarius znajdziesz w sklepie https://gosup.pl/, który specjalizuje się w dystrybucji sprzętu niezbędnego do pływania na desce SUP. Swoją drogą – ta forma rekreacyjnego spędzania czasu nad wodą zyskuje coraz większe grono wyznawców z każdym kolejnym sezonem. Może i Ty dasz się skusić?

Redakcja dobrecechy.pl