Gdzie oglądać filmy online?

Nowoczesne technologie ułatwiają nam życie na wielu płaszczyznach. Nie tylko ni musimy korzystać z mapy, aby wiedzieć, jak dojechać w dane miejsce, lecz również możemy rozmawiać z innymi ludźmi oddalonymi o tysiące kilometrów. Jak się jednak okazuje, możliwe jest także oglądanie przez internet filmów, bez konieczności czekania na nie przed telewizorem czy też bez potrzeby udawania się do kina. Powstaje jednak często pytanie, gdzie oglądać filmy online.

Netflix

Jeśli ktoś zastanawia się nad tym, gdzie oglądać filmy online, to z pewnością zdecydowanie najczęściej padającą odpowiednią będzie serwis streamingowy Netflix. Jest on znany dosłownie na całym świecie i cieszy się największą popularnością wśród tego typu usług. Jakie są najważniejsze zalety Netflixa?
Z całą pewnością najważniejszą zaletą tego serwisu jest ogromna oferta różnego rodzaju filmów i seriali. Na portalu znajdziemy więc nie tylko popularne i dobrze znane filmy, lecz także świetne seriale. Co więcej, obecna jest tu także ciekawa ilość pozycji dla dzieci, filmy dokumentalne czy też koncerty. To, co wyróżnia Netflixa od innych tego typu serwisów, to autorskie seriale i filmy, które nie są dostępne nigdzie indzie i prezentują często naprawdę wysoki poziom.

netflix

HBO GO

Dużym konkurentem na polskim rynku dla Netflixa jest portal HBO GO. Jest to usługa dobrze każdemu znanej stacji telewizyjnej HBO, która dostarcza użytkownikom niezwykle ciekawe filmy i seriale. Nie tylko te spod znaku HBO, lecz również te, które kupowane są na licencji.
Jaka jest najważniejsza zaleta tego portalu? Jest nią zdecydowanie cena, która obecnie kształtuje się na poziomie 30 złotych, lecz jeśli wykupi się HBO np. u operatora kablówki, możliwe jest zbicie ceny nawet do 25 złotych.

https://dobrecechy.pl/jaka-jest-najlepsza-telewizja-internetowa-za-darmo/

Rakuten

Kolejnym bardzo ciekawym portalem umożliwiającym oglądanie filmów i seriali online jest Rakuten. Co prawda nie jest on zbyt dobrze znany w Polsce, lecz jeśli chodzi o Europę, to cieszy się naprawdę ogromną popularnością. Jak się jednak okazuje, prezentuje on zupełnie inne podejście do tematu opłacania przez klienta dostępu do filmów i seriali niż ma to miejsce w przypadku Netflixa lub HBO. Zamiast stałego abonamentu użytkownik opłaca dostęp do każdej pozycji z oferty z osobna. Przykładowo wyświetlenie danego filmu kosztuje w serwisie 7 złotych. Zaletą tego rozwiązania jest to, że na Rakutenie filmy pojawiają się znacznie szybciej niż w przypadku innych portali, często nawet kilka tygodni po ich premierze kinowej. Jest to więc bardzo ciekawa propozycja, ponieważ zamiast opłacać dość kosztowy bilet do kina, bardzo szybko dany film można obejrzeć za znacznie mniejszą opłatą w domu.

telewizja online

Jak można oglądać dane portale streamingowe?

Jak więc widać, możliwości w zakresie oglądania filmów online jest naprawdę wiele. Warto się jednak teraz zastanowić nad tym, w jaki sposób można pozycje te oglądać.
Zdecydowanie najpopularniejszym rozwiązaniem jest pobranie na telewizorze specjalnej aplikacji, gdzie po zalogowaniu uzyskuje się dostęp do danego portalu. Oczywiście możliwe jest to także na telefonie komórkowym, tablecie oraz komputerze.

Redakcja dobrecechy.pl