Łóżko do pokoju dziecięcego – jak wybrać najlepsze?

Wybór mebli i dodatków do pokoju dziecięcego może przysporzyć sporych problemów. Podczas aranżacji pokoju malucha trzeba mieć na uwadze kilka niezwykle istotnych kwestii, do których można zaliczyć między innymi komfort, funkcjonalność i wygodę.

Zakup łóżka dla dziecka – o czym pamiętać?

Wybór mebli do spania to dość spore wyzwanie – przy zakupie warto pamiętać między innymi o tym, że łóżko do pokoju dziecięcego powinno stanowić ciekawe i spójne dopełnienie pozostałych elementów aranżacji. Wybór idealnie dopasowanego designu pozwoli bowiem na stworzenie harmonijnej i oryginalnej przestrzeni.

Poza tym wybierając łóżko dla dziecka warto dokładnie zmierzyć dostępną przestrzeń. Dzięki wygospodarowaniu wystarczającej ilości miejsca możliwym stanie się stworzenie komfortowej strefy odpoczynku, umożliwiającej dziecku spokojny i zdrowy sen.

Łóżko do pokoju dziecięcego – jak wybrać odpowiedni rozmiar?

Rozmiar łóżka do pokoju dziecięcego powinien zostać dopasowany nie tylko do dostępnej przestrzeni, ale także do indywidualnych potrzeb i preferencji dziecka. Bardzo często rodzice decydują się na zakup łóżek o wymiarach 140 x 70 cm oraz 160 x 80 cm, czyli modeli, które sprawdzą się doskonale w przypadku kilkulatków.

Rodzice nieco starszych dzieci decydują się zazwyczaj na zakup pełnowymiarowego łóżka – zaletą tego rozwiązania jest bez wątpienia dużą oszczędność, dobrej jakości łóżko będzie bowiem służyć dziecku przez wiele długich lat. Warto pamiętać o tym, że niektóre łóżka dziecięce są wyposażone także w różnego rodzaju dodatki w postaci szuflad czy schowków, które mogą okazać się niezwykle pomocne w sprawnym organizowaniu przestrzeni.

Jak wybrać solidne i praktyczne łóżko dziecięce?

Przy zakupie łóżka do pokoju dziecka koniecznie trzeba przyjrzeć się materiałowi, z którego zostało ono wykonane. Solidne, drewniane łóżka okażą się nie tylko najbardziej wytrzymałe, ale staną się również idealnym i niezwykle uniwersalnym dopełnieniem wielu różnych aranżacji.

Wybierając dziecięce łóżko warto zwrócić uwagę również na detale takie jak jakość wykończenia czy sposób montażu. W przypadku modeli wykonanych z drewna warto upewnić się czy zostały one odpowiednio zabezpieczone przed szkodliwym działaniem czynników takich jak wilgoć czy wysoka temperatura.

Wybór materaca dla dziecka – o czym pamiętać?

Łóżko do pokoju dziecięcego powinno zostać wyposażone w wygodny i solidny materac, który poprawi jakość odpoczynku malucha oraz wpłynie pozytywnie na kształtowanie prawidłowej postawy, dbając tym samym o zdrowie i dobrą kondycję kręgosłupa. Materac dla dziecka powinien być sztywny i sprężysty, ważne jest również to, żeby w odpowiedni sposób podpierał ciało.

Poza tym dziecięcy materac powinien posiadać wszystkie niezbędne atesty, musi być również wyposażony w dodatkową ochronę, która zapobiegnie gromadzeniu się szkodliwych bakterii, mogących przyczyniać się do rozwoju grzybów i pleśni. Dodatkowo dziecięcy materac powinien być odporny na wilgoć oraz łatwy w czyszczeniu i konserwacji.

Redakcja dobrecechy.pl