Kredyt rozwiązaniem na nowe auto dostawcze

Istnieje wiele opcji finansowania nowych aut dostawczych dla firm. Jednym z nich jest kredyt na auto dostawcze. Jest to zobowiązanie udzielane na określony cel, jakim jest zakup auta dostawczego na potrzeby firmy. Firma MAN Financial Services jest jedną z firm, które oferują korzystne warunki kredytu na samochód dostawczy. Kredyt samochodowy może być idealnym rozwiązaniem na zakup nowego pojazdu dla osób, które nie mają wolnych środków lub nie chcą pozbywać się kapitału. Kredyt na auto dostawcze jest dużo tańszym rozwiązaniem niż zwykły kredyt gotówkowy.

Kredyt na auto dostawcze – idealna opcja dla osób lubiących nowinki technologiczne

     Kredyt tego typu ma konkretny cel, jakim jest zakup nowego pojazdu dostawczego. Kredyt na auto dostawcze będzie idealnym rozwiązaniem, jeśli właścicielowi firmy zależy na tym, by zwiększyć swoją flotę pojazdów o auto nowe z rocznika 2020 lub 2021. Ta opcja finansowania w firmie MAN FS jest szczególnie polecana dla osób, które lubią nowe technologie i zależy im na nowoczesnym aucie, które będą użytkować przez wiele lat. Auto dostawcze, które zostało zakupione w ramach kredytu jest od początku własnością kredytobiorcy – przeczytaj więcej na: https://manfs.pl/finansowanie/samochody-dostawcze/kredyt.html

Kredyt na auto dostawcze – formalności

    Firma MAN Financial Services to miejsce, gdzie wszelkie formalności związane z uzyskaniem kredytu na zakup auta dostawczego można załatwić w jednym miejscu (one stop shopping). Jednak mimo tego, ten rodzaj finansowania wiąże się z dużo dłuższym procesem udzielania niż w przypadku wynajmu długoterminowego lub leasingu operacyjnego. W przypadku kredytu koniecznym warunkiem jest sprawdzenie dokumentacji, która potwierdza dobrą historię kredytową. Bank musi zweryfikować, jak przebiegało wcześniejsze zaciągnięcie kredytu i czy był on spłacany w terminach. Bank musi wiedzieć, czy klient, który chce uzyskać zgodę na zaciągnięcie kredytu na zakup auta dostawczego jest klientem wiarygodnym i czy nie istnieje ryzyko niespłacenia kredytu w terminie. Dlatego też kredyt na zakup auta może nie być najlepszym rozwiązaniem dla firm, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z prowadzeniem działalności i nie posiadają historii kredytowej. W takim przypadku bank może nie pozwolić na zaciągnięcie kredytu i nowo powstała firma będzie musiała skorzystać z innych opcji finansowania, jak leasing, czy wynajem długoterminowy.

Kredyt na samochód dostawczy – raty

     Kredyt na samochód dostawczy w zależności od potrzeb można wziąć na 2, 3, 4 lub 5 lat. Czas ten należy ustalić w umowie. Po tym terminie auto musi być spłacone w całości. Mimo niskiej miesięcznej racie można obniżyć ją jeszcze bardziej, poprzez wniesienie opłaty wstępnej (do maksymalnie 50%). Im wyższa będzie opłata wstępna, tym niższa będzie rata kredytu.

Kredyt na zakup auta dostawczego to także możliwość skorzystania z comiesięcznych odpisów amortyzacyjnych. Rat kredytu nie można wrzucić w koszty, jednak wprowadzone do ewidencji środków trwałych auto będzie poddawane trwałej amortyzacji.

     Reasumując, kredyt na zakup auta dostawczego jest dobrym rozwiązaniem w zależności od oczekiwań konkretnego klienta. Firma MAN FS oferuje profesjonalne doradztwo. Z ich pomocą w prosty sposób można wybrać najlepsze rozwiązanie spośród opcji finansowania zakupu nowego auta dostawczego.

Redakcja dobrecechy.pl