Jak urządzić pokój dla chłopca i dziewczynki?

Urządzanie pokoju dziecięcego to zadanie, które wymaga dokładnego zaplanowania wszystkich, nawet najdrobniejszych szczegółów. Dziecięcy pokój powinien być bezpieczny i funkcjonalny, zapewniając maluchom idealne warunki do nauki, wypoczynku i zabawy.

Jak urządzić pokój dla chłopca i dziewczynki?

Kwestia sprawnego urządzenia wspólnego pokoju dla chłopca i dziewczynki może okazać się dość skomplikowana – bardzo często pogodzenie odmiennych oczekiwań dzieci może bowiem sprawić nieco problemów. Urządzając pokój dla chłopca i dziewczynki trzeba pamiętać więc o harmonijnym połączeniu dwóch, zupełnie odmiennych światów.

Przy urządzaniu pokoju dla chłopca i dziewczynki warto pamiętać między innymi o starannym doborze kolorów – w przypadku pokoju dla dwójki dzieci najlepszym rozwiązaniem mogą okazać się stonowane, neutralne kolory, które staną się idealnym tłem dla pozostałych elementów aranżacji.

Pokój dla chłopca i dziewczynki – wybór łóżka

Wybierając łóżko do pokoju dzieci warto postawić na praktyczne i sprawdzone rozwiązania, które zapewnią dzieciom zdrowy i spokojny sen. Przy zakupie łóżka dziecięcego warto zwrócić uwagę na solidność wykonania mebla oraz jego bezpieczeństwo.

Jednym z często wybieranych rozwiązań, które doskonale sprawdzi się w pokoju dla chłopca i dziewczynki jest zakup łóżka piętrowego. Łóżko piętrowe pozwala na optymalne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni, dodatkowo dzięki specyficznej konstrukcji łóżka każde dziecko zyskuje swoją autonomiczną przestrzeń. Poza tym nowoczesne łóżka piętrowe dla dzieci, oprócz kwestii praktycznych, charakteryzują się także ciekawym i niezwykle oryginalnym designem.

Pokój dla chłopca i dziewczynki – strefa do zabawy i nauki

Pokój dla chłopca i dziewczynki koniecznie powinien zostać zaopatrzony w strefę przeznaczoną do zabawy – jeżeli dzieci lubią bawić się razem, zamiast dwóch oddzielnych miejsc, można przygotować jeden większy, wspólny kącik zabaw.

Przygotowując strefę zabaw dla dzieci warto zadbać o to, żeby znalazły się tam ulubione zabawki pociech, a także wygodne maty, stoliki i krzesełka. Niektórzy rodzice decydują się także na dodatkowe ozdobienie strefy zabaw, przygotowując dekoracje z wizerunkami ulubionych bohaterów dzieci.

Oprócz strefy relaksu w pokoju dla chłopca i dziewczynki nie powinno zabraknąć także wygodnego i przestronnego miejsca przeznaczonego na naukę. Szerokie biurko wyposażone w pojemne i praktyczne szuflady pomoże w utrzymaniu ładu i porządku, ułatwiając wykonywanie szkolnych obowiązków. Przy biurku nie powinno zabraknąć wygodnego krzesła lub fotela obrotowego, które pomoże dziecku w utrzymaniu prawidłowej postawy kręgosłupa.

Oświetlenie do pokoju dzieci – jak wybrać odpowiednie?

W pokoju dzieci nie powinno zabraknąć dobrej jakości lamp, które będą stanowić źródło neutralnego i równomiernie rozproszonego światła. Oprócz głównej lampy sufitowej w dziecięcym pokoju powinny znaleźć się także lampki nocne o nieco bardziej ciepłym zabarwieniu.

Dodatkowo w pokoju dla chłopca i dziewczynki warto umieścić także lampki na biurko. Światło przeznaczone do nauki i czytania powinno imitować naturalne światło dzienne – w tym wypadku najlepszym rozwiązaniem może okazać się zakup neutralnych świetlówek LED.

Redakcja dobrecechy.pl