Jak powinieneś przewozić piasek?

Transport tzw. materiałów sypkich jest trudnym zadaniem. Istnieje jednak kilka sprawdzonych sposobów na to, by bezpiecznie dostarczyć np. żwir i grys na wskazane miejsce. Dowiedz się, jak powinieneś przewozić piasek!

Jak powinieneś przewozić piasek?

Nie masz pojęcia, jak powinieneś przewozić piasek? Materiały sypkie można transportować luzem (np. w przyczepie), w szczelnych opakowaniach (m.in. workach, beczkach, kontenerach) albo za pomocą specjalnych pojazdów (np. z silosem). Często przewozi się je w wywrotkach, ale też koleją (w wagonach odkrytych lub z wyodrębnionymi zbiornikami) albo drogą morską lub rzeczną.

Zasady transportu materiałów sypkich

Podczas przewożenia piasku trzeba przede wszystkim zabezpieczyć go przez zawilgoceniem czy kontaminacją, ponieważ mógłby się zbrylić. Mokre materiały sypkie są też idealnym środowiskiem do rozwoju pleśni, grzybów itp. Oprócz tego powinno się ochronić je przed rozsypaniem, zwietrzeniem, a także oddziaływaniem promieniowania UV, czy wpływem bardzo wysokich albo niskich temperatur. Kiedy zaś zawartość została umieszczona w workach czy pojemnikach, trzeba je tak rozlokować, by nie zmieniały położenia podczas jazdy.

Kiedy transportuje się piasek przy wykorzystaniu silosów, potrzebny będzie podnośnik hydrauliczny albo lej zsypowy. Dzięki temu można sprawnie wyładować zawartość na miejscu rozładunku. Jeśli zaś wykorzystuje się samochód samowyładowczy, najlepiej sprawdzą się przyczepy tylno lub bocznozsypowe – nie trzeba przy nich stosować żadnych dodatkowych rozwiązań.

Jak wysłać piasek kurierem?

Powyższe zasady znajdują zastosowanie w sytuacji, gdy przewozi się duże ilości piasku. Co jednak zrobić, kiedy trzeba przetransportować nie tonę, a zaledwie kilka kilogramów? Żwir jest wykorzystywany nie tylko na budowie, ale też np. podczas sadzenia kwiatów doniczkowych, jako rozluźniacz do ziemi. Jeśli nie ma się żadnej innej możliwości, świetnym wyjściem będzie skorzystanie z usług kurierskich.

Aby przygotować piasek do wysyłki kurierem, najlepiej zapakować go w szczelny worek lub pojemnik. Następnie trzeba umieścić na palecie lub w kartonie w standardowych wymiarach, tak by nie przesuwał się oraz był zabezpieczony przed wysypaniem czy zalaniem. Warto też sprawdzić politykę danej firmy przewozowej w kontekście nietypowych przesyłek – być może nie będzie konieczne dodatkowe opakowanie.

Jeśli chce się jak najwygodniej i najtaniej wysłać piasek kurierem, trzeba porównać wszystkie dostępne oferty. Najłatwiej zrobić to za pośrednictwem specjalnego portalu, który pomoże znaleźć idealną opcję, a następnie będzie pośredniczył w procesie zamawiania przewozu. Wysoki poziom usług oferuje kurier palet Apaczka, współpracujący z przedsiębiorcami, a także klientami prywatnymi od ponad 10 lat. Pełną ofertę firmy sprawdzisz na: https://www.apaczka.pl/.

Redakcja dobrecechy.pl