Kolory do pokoju chłopca – jak wybrać odpowiedni?

Urządzanie pokoju dziecka to dość trudne zadanie, które wymaga starannego doboru wszystkich elementów. Pokój malucha powinien stanowić harmonijne połączeniu stylu i wygody, zapewniając dziecku optymalne warunki do zabawy, nauki i odpoczynku.

Urządzanie pokoju dziecka – o czym pamiętać?

Przygotowywanie aranżacji pokoju dla najmłodszych członków rodziny najlepiej będzie zacząć od sporządzenia dokładnego planu. Przed rozpoczęciem remontu warto spisać wszystkie najważniejsze pomysły – przygotowanie listy ciekawych idei ułatwi bowiem wybór idealnego motywu przewodniego.

Urządzając pokój dla dziecka koniecznie trzeba mieć na uwadze wygodę i bezpieczeństwo malucha, zawsze stawiając na sprawdzone i praktyczne rozwiązania. Warto zadbać o to, żeby meble, które ozdobią dziecięcy pokój pozwalały na spokojną zabawę, naukę i wypoczynek. Tym samym w pokoju dziecka nie powinno zabraknąć między innymi wygodnego łóżka, pojemnej szafy i biurka. W pokoju malucha doskonale sprawdzą się także różnego rodzaju pufy i kolorowe, przyciągające uwagę foteliki.

Jaki kolor do pokoju dziecka?

Przy wyborze idealnego koloru ścian do dziecięcego pokoju trzeba mieć na uwadze kilka ważnych kwestii. Po pierwsze niezwykle istotnym jest to, by kolor ścian stanowił spójną całość z resztą wystroju, podkreślając pozostałe elementy aranżacji.

Poza tym przy wyborze koloru ścian do pokoju dziecka koniecznie trzeba zwrócić uwagę także na odcień i intensywność barw – zbyt mocne kolory mogą bowiem utrudniać wypoczynek i koncentrację, przyczyniając się do znacznego rozdrażnienia malucha. Wybierając kolor ścian do pokoju dziecka warto zdecydować się na stonowane, pastelowe kolory, które stworzą idealne warunki do zabawy, nauki i odpoczynku.

Kolory do pokoju chłopca – niebieski

Wybór koloru ścian do pokoju chłopca będzie zależał od wielu różnych czynników. Po pierwsze niezwykle ważną kwestią może okazać się wiek dziecka. W przypadku najmłodszych dzieci doskonałym wyborem okaże się stonowany, pastelowy błękit. Kolor ten nie tylko ułatwi relaks i zasypianie, ale przyczyni się także do optycznego powiększenia pomieszczenia.

Starszym chłopcom i nastolatkom z pewnością przypadną do gustu nieco mocniej nasycone odcienie niebieskiego, które nadadzą pomieszczeniu wyjątkowego i oryginalnego charakteru. Świetnym pomysłem może okazać się połączenie kilku odcieni błękitu – rozwiązanie to zapobiegnie bowiem efektowi nadmiernego przytłoczenia.

Wybór koloru ścian do pokoju chłopca – a może zielony?

Kolory do pokoju chłopca nie muszą ograniczać się wyłącznie do sprawdzonych i uniwersalnych odcieni błękitu – w pokoju dziecka doskonale spiszą się również odcienie zieleni, które ukoją, przywracając równowagę i spokój. Dodatkowo ściany w odcieniach zieleni pozwolą na stworzenie niezwykle ciekawych aranżacji – domowa dżungla czy kwiecista łąka to tylko jedne z wielu ciekawych pomysłów.

Decydując się na kolor ścian w odcieniu zieleni warto pamiętać jednak o tym, by zbytnio nie przytłoczyć pomieszczenia – ciemne kolory powinny zostać zatem przełamane meblami i dodatkami w kontrastowych, jaśniejszych barwach.

Redakcja dobrecechy.pl