Jak wybrać niebanalne dodatki do pokoju młodzieżowego?

Pokój nastolatka powinien być funkcjonalny, co nie znaczy, że nie może być interesujący i charakterystyczny. Jak wybrać dodatki do pokoju młodzieżowego, które odmienią wnętrze?

Malowane światłem

Oświetlenie tworzy nastrój w każdym wnętrzu. Pokój nastolatka musi mieć bardzo zróżnicowane oświetlenie, które pozwoli na wygodna naukę oraz stworzy nastrojowy klimat wieczorem.

Chcąc stworzyć interesujące wnętrze warto wykorzystać jak najwięcej punktów świetlnych. Niezbędne jest górne oświetlenie, które będzie rozjaśniało cały pokój. Wyjątkowo ważne jest oświetlenie miejsca nauki. Lampka musi mieć odpowiednią moc i barwę światła.

Warto również zadbać, by w pokoju znalazły się dodatkowe lampki, które można ustawić w pobliżu łóżka, kącika wypoczynkowego czy w rogu pokoju. Nastrojowe są również lampki stołowe, które mogą znaleźć się na półkach, na parapecie okiennym czy na komodzie.

Kolorowe ściany

Wybierając dodatki do pokoju młodzieżowego nie można zapomnieć o dekoracji ściany. Jednokolorowe ściany może są praktyczne, ale nie można o nich powiedzieć, że są interesujące.

Na ścianach w pokoju nastolatka sprawdzą się plakaty, które można umieścić bezpośrednio na ścianie, ale również można oprawić w antyramy. Świetnie będą również wyglądały zdjęcia. Warto umieścić je na planszy, która nastolatek samodzielnie wykona.

Nad biurkiem interesująco będzie wyglądała metalowa kratka, do której można przypiąć zdjęcia czy karteczki z ważnymi informacjami. Ciekawą dekoracja będzie również nowoczesna tapeta. Graffiti, mapa świata czy wizerunek dużego miasta będą wyglądały bardzo gustownie.

W pokoju młodzieżowym sprawdzą się również półki na ścianie, na których można postawić kwiaty, książki lub dekoracyjne bibeloty. Chcąc uniknąć nudy warto zastanowić się jakie półki będą ciekawsze. Warto wybrać półki o kształcie heksagonalnym czy trójkątnym.

Bardzo interesująco wyglądają również półki, które łączą różne materiały. Drewniana półka będzie ciekawsza, gdy będzie w metalowej obudowie. Warto również zadbać, by półki nie wisiały jedna pod drugą. Można powiesić je niesymetrycznie, z przesunięciem lub układając schody.

W małym pokoju młodzieżowym, do którego nie zmieści się wygodny kącik wypoczynkowy warto zadbać, by przestrzeń nad łóżkiem była wygodna do siedzenia. Świetnie sprawdzą się tapicerowane panele ścienne, z których można zrobić dekorację ścienną. Jednocześnie siedzenie na łóżku będzie bardziej komfortowe.

Kącik wypoczynkowy
Wybierając dodatki do pokoju młodzieżowego nie można zapomnieć o stworzeniu kącika, w którym młody człowiek będzie mógł posiedzieć, posłuchać muzyki czy pograć na laptopie. Koniecznie trzeba wybrać wygodne siedzisko.

Do niewielkiego pokoju świetnie sprawdzą się worki sako. Są niezwykle wygodne i jednocześnie mają ciekawą kolorystyką. Jest to sposób na wprowadzenie koloru do pokoju nastolatka. Worek do pokoju chłopca może przypominać piłkę do kosza lub do nogi. Do pokoju dziewczynki sprawdzą się wzory florystyczne lub miękkie i przyjemne futerko.

Do pokoju młodzieżowego, który jest większy świetnie będzie pasował fotel bujany. Można wybrać egzemplarz, który przykręcimy do sufitu lub taki, który stoi na stojaku. Trzeba jednak pamiętać, że jest to siedzisko, które zajmuje dużo miejsca. Fotela wiszącego nie można zamontować do sufitu, który jest podwieszany. Fotel jest zbyt ciężki.

Ciekawe dodatki do pokoju młodzieżowego będą stanowiły hamaki, które powiesimy w pokoju nastolatka. Ich zaletą jest to, że są wygodne, a jednocześnie nie zajmują tyle miejsca co fotel bujany.

Redakcja dobrecechy.pl