Lucid Air chce być pogromcą Tesli! I jest w stanie to zrobić

Na rynku motoryzacyjnym pojawił się nowy pojazd elektryczny amerykańskiej marki Lucid. Nie przebiera w środkach i staje do pojedynku z najlepszymi. Czy Lucid Air jest w stanie przyćmić najlepsze modele od Tesli? Wszystko wskazuje na to, że tak! Czas poznać Lucid Air, przekonać się co ta piękność ma do zaoferowania i dlaczego wiele osób twierdzi, że Tesla ma powody do obaw.

Elektryk, którego potrzebował świat

Lucid Air to auto, do którego przyległa nie tylko nazwa pogromcy Tesli, lecz także najlepszego obecnie dostępnego na rynku elektryka, produkowanego seryjnie. Czym samochód tak podbił serca fanów motoryzacji? Spełnianiem obietnic dawanych przez innych producentów aut elektrycznych. Lucid Air nie oszukuje, lecz sprawia, że liczby z marzeń, zaczynają być realne. Patrząc na parametry techniczne Lucid Air można odnieść wrażenie, że to, co było niedawno tak nierzeczywiste, nagle jest w zasięgu naszej ręki. Dostępne są dwa modele Lucid Air. Obie wersje kosztują 161,5 tysiąca dolarów. Wersja Performance pozwala osiągać moc na poziomie 1111 KM, a jej akumulatory zapewnią zasięg rzędu 724 km. Druga wersja modelu Lucid Air – Range – oferuje zasięg o prawie 100 km większy, niż Performance. Lucid Air R umożliwia przejechanie na jednym ładowaniu 805 km, a silnik oferuje moc na poziomie 933 KM. Te wyniki brzmią jak marzenie niejednego i wydają się niewiarygodne, a jednak. Testy i dziennikarze potwierdzają. Lucid Air zarówno w wersji P, jak i R spełnia obietnice dotyczące bezproblemowych podróży na naprawdę długie dystanse.

Lucid Air zwalcza Teslę, jakim cudem?

Niejeden elektryczny pojazd próbował zdetronizować Teslę z piedestału, ale do tej pory nikomu się to nie udało. Lucid Air to pierwsza taka limuzyna, która pozwala na osiągnięcia tak dobrych wyników. Z wyglądu niektórzy porównują Lucid Air do jednej z Tesli. Nawet jeśli te naprawdę są do siebie podobne z zewnątrz, pod maską kryją się dwa zupełnie inne potwory. Tesla Model 3 to sprawdzony, elegancki elektryk, który chwali się mocą wynoszącą 224 KM i zasięgiem rzędu do 614 km. Porównując tę Teslę do Lucid Air otrzymuje się niewielkie zwierzę, które staje naprzeciwko królowi dżungli. Lucid Air oferuje prawie 200 km więcej zasięgu, a do tego jednostka napędowa zapewnia nam o wiele więcej, bo aż o 700 KM względem Tesli Model 3. Parametry Lucid Air nie tylko pozwalają na zadowalające osiągi, lecz także na przyśpieszenie zaledwie w 2,5 sekundy do setki. Prędkość maksymalna, którą może osiągnąć ten elektryk to aż 270 km/h.

Wnętrze z duszą, czyli elegancki styl Lucid Air

Projektanci Lucid Air wyszli z założenia, że auto tej klasy, mimo tak dużej ilości koni mechanicznych, ma być eleganckie, a nie sportowe. Lucid Air ma łączyć w sobie najlepsze cechy ze znanych światu modeli i marek. Ta limuzyna elektryczna ma w sobie więcej koni mechanicznych niż jakiekolwiek Lamborghini, oferuje komfort na poziomie Mercedesa klasy S, a do tego zapewnia osiągi jak jeden z najlepszych Lotusów. To właśnie dlatego Lucid Air wygląda i działa tak wyjątkowo. Ogromnym plusem tego modelu jest nowoczesny, elegancki wygląd wnętrza. Łączy ono wiele luksusowych materiałów. Zgrabnie skomponowano w środku Lucid Air drewno, stal, skórę i alkan tarę. W ten sposób powstało wyjątkowe wnętrze, którym ciężko się nie zachwycić. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia tego modelu, aby poczuć wygodę i luksus, który bije od dobrze zaprojektowanych elementów.

Lucid Air to elektryk, który został stworzony tak, aby zachwycić wszystkich fanów tego typu aut. Łączy on w sobie wszelkie istotne elementy z innych modeli i tworzy coś niesamowitego, co na pewno zwróci niejednemu właścicielowi w głowie.

Artykuł sponsorowany

Redakcja dobrecechy.pl