Dlaczego warto używać ekspresu do kawy?

Rozważasz zakup ekspresu do kawy, ale nie jesteś przekonany, czy to dobra inwestycja? Na pewno taka maszyna pomaga uzyskać lepszą jakość kofeinowego napoju niż w przypadku zwykłego parzenia kawy. Poza tym ma jeszcze wiele innych zalet. Jakich? Poznaj 6 najważniejszych korzyści z używania ekspresu do kawy.

1. Kawa lepszej jakości

Ekspres do kawy musi być dobry i zapewniać wysokiej jakości napój. Nie musisz być wielkim koneserem sztuki kawowej, ale też nie musisz ryzykować picia czegoś szkodliwego.Dobra maszyna zaserwuje Ci kawę o odpowiedniej temperaturze i niepowtarzalnym aromacie. W połączeniu z ziarnami dobrego pochodzenia nie ma mowy o narzekaniu. Jest tylko satysfakcja!

2. Funkcjonalność

Kolejnym ważnym czynnikiem ekspresów do kawy jest ich praktyczność. Są łatwe w użyciu, a niektóre maszyny pozwalają za pomocą jednego kliknięcia przygotować  ulubiony napój. Ponadto są bardzo proste w czyszczeniu i wymagają bardzo niewielkich nakładów pracy w ich konserwacji.

3. Eliminacja marnotrawstwa

Ekspres do kawy daje możliwość ograniczania odpadów z kilku powodów.

  • Przygotowuje napój dopiero w momencie spożycia, dzięki czemu kawa jest zawsze gorąca, co uniemożliwia jej wylania tylko dlatego, że jest zimna.
  • Urządzenie przygotowuje napój spersonalizowany, czyli taki, jaki chcesz akurat wypić (kawę mocniejszą lub słabszą, z cukrem lub bez cukru, z mlekiem lub bez). Dzięki temu, że trafia do Ciebie Twój ulubiony napój, spożyjesz go do końca!
  • Ilość kawy użytej do sporządzenia napoju jest dokładnie obliczana przez maszynę, dzięki czemu unikasz marnotrawienia surowca.

4. Różnorodność wyboru

Istnieją różne rodzaje ekspresów do kawy. Niektóre z większą liczbą zaawansowanych opcji, inne prostsze. Często mają dodatkowe funkcje, takie jak robienie cappuccino czy latte. Są też maszyny automatyczne wykorzystujące kapsułki z kawą, żeby przygotować różne rozmiary i smaki kawy. To duża zaleta, zwłaszcza jeśli nie przepadasz za kawową monotonią.

5. Oszczędność czasu

Jeśli musisz zaparzyć kawę ręcznie, jej przygotowanie zajmuje co najmniej 15 minut. Jeśli robisz to dwa razy dziennie, przeznaczasz 30 minut. W tygodniu jest to 2,5 godziny, a w miesiącu aż 10 godzin. Wyobraź sobie, ile możesz zrobić w tym czasie innych rzeczy. Zamiast marnować czas na mielenie ziaren, gotowanie wody, odmierzanie odpowiedniej ilości kawy, zaparzanie i odczekiwanie na ostygnięcie, lepiej skorzystać z funkcjonalności ekspresu.

6. Zwiększenie energii i motywacji do działania

Dobra kawa działa jak napój energetyczny, który może zwiększyć Twoją produktywność. Kofeina przyczynia się do stymulowania pracy mózgu, a tym samym znajdowania rozwiązań, kreatywności i koncentracji. Konsekwencją tego wszystkiego jest wzrost wydajności i energii.

O dziwo, ekspres do kawy nie ma wielu wad, ponieważ na wiele sposobów ułatwia życie. Jednym z głównych problemów jest jego koszt, nawet jeśli korzyść jest stosunkowo wysoka. Jednak i na to jest rozwiązanie. Możesz kupić kompaktową maszynę na kapsułki z kawą, która nie kosztuje wiele, a serwuje pyszne napoje.

Więcej o ekspresach kapsułkowych możesz znaleźć na stronie Nespresso.

Redakcja dobrecechy.pl