Odpowiedni materac może zmienić w Twoim życiu więcej, niż Ci się wydaje

Sen stanowi jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka. Niemożliwe jest prawidłowe funkcjonowanie organizmu jeśli ten obszar życia będzie zaniedbany. Jednym z najważniejszych czynników wpływających na komfort i jakość snu jest materac znajdujący się w łóżku. Dlaczego jego rola jest tak znacząca?

Sen jako klucz do dobrego samopoczucia

Sen stanowi aż ⅓ naszego życia! To właśnie w nocy organizm ma czas na zregenerowanie się. Wtedy zachodzą liczne procesy fizjologiczne wpływające m.in na odporność czy przetwarzanie przez układ nerwowy informacji zdobytych w ciągu dnia. Niedobory snu mogą prowadzić do powstania zaburzeń psychicznych, takich jak depresja czy stany lękowe. Znacznie zwiększają także ryzyko niektórych chorób obejmujących m.in układ sercowo-naczyniowy oraz pewnych nowotworów. Z kolei spanie w niewygodnym łóżku, na niedopasowanym materacu nie tylko wpływa na trudności w zasypianiu, ale również wiąże się z negatywnym wpływem na ogólną kondycję układu ruchu. Ból pleców, szyi, drętwienie nóg i rąk, migreny i napięcie mięśni to tylko niektóre z problemów. Na dłuższą metę niewygodny materac może nawet okazać się przyczyną powstania wad postawy!

Materac, a jakość snu

Wybór dobrego materaca może znacznie podnieść ogólny komfort życia. Przede wszystkim, wygodne podłoże do spania o twardości dopasowanej do potrzeb konkretnego użytkownika, niweluje ryzyko bólu kręgosłupa. Znacznie zmniejsza też napięcie mięśniowe – a rozluźnionemu ciału jest zdecydowanie łatwiej zapaść w głębokie fazy snu. Są to czynniki wpływające na większą ilość energii w ciągu dnia oraz na brak bólu pleców! Dzięki temu znacznie poprawia się komfort funkcjonowania, można efektywniej wykonywać swoje obowiązki zawodowe i z większą ilością sił realizować swoje zainteresowania i pasje. Optymalna ilość snu na dobrym materacu, z asortymentu SennaMaterace, może też widocznie podnieść nastrój. Nie da się więc zaprzeczyć temu, że regularny i głęboki sen wiąże się z wieloma pozytywnymi zmianami w wielu różnych obszarach życia.

Czym powinien się charakteryzować dobrze dobrany materac?

Dobrze dobrany materac niezaprzeczalnie może zmienić życie na lepsze. A jakie kwestie należy wziąć pod uwagę podczas poszukiwań idealnego egzemplarza?

  • Twardość – ten parametr należy dostosować z myślą o wadze osoby śpiącej. Najbezpieczniejszą opcją będzie zasugerowanie się informacją lub tabelą dołączoną przez producenta do opisu produktu.
  • Rodzaj wypełnienia – na rynku dostępne są przede wszystkim materace z wypełnieniem piankowym, sprężynowym i hybrydowym. Oferują użytkownikom odmienne odczucia. Należy pamiętać, że wygoda jest kwestią bardzo subiektywną i należy dobrać rodzaj wypełnienia zgodnie z personalnymi preferencjami.
  • Pokrowiec – ten element znacznie wpływa na higienę panującą w sypialni. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup materaca, który posiada pokrowiec wyposażony w zamek rozdzielczy. Dzięki temu będzie można go regularnie prać.

Odpowiedni materac może stać się przyczyną wielu pozytywnych zmian w różnych obszarach życia. Jeśli zastanawiasz się jakie kroki podjąć w celu poprawy jakości swojego funkcjonowania – zdecydowanie zainwestuj w wyposażenie sypialni.
 
 Artykuł sponsorowany.

Redakcja dobrecechy.pl