Czy srebro koloidalne można pić?

Srebro koloidalne znane również pod nazwą kolargol to substancja, której działanie przypomina antybiotyk. Co więcej jest ono skuteczne również w walce z wirusami i grzybami. Preparat ten ma wiele zastosowań. Warto jest poszerzyć swoją wiedzę po to aby poznać właściwości tej niezwykle przydatnej substancji. Pacjenci często szukają informacji na temat tego czy srebro koloidalne do picia jest bezpieczne.

Co to jest srebro koloidalne?

Srebro koloidalne to niejednorodna mieszanina, w której składzie znajdują się nierozpuszczalne drobinki srebra, które są dobrze widoczne gdy obserwuje się je z mikroskopem elektronowym. Są więc to naprawdę niewielki cząsteczki. Miniaturowość ta jest niezwykle przydatna, dlatego że srebro używane jest do walki z wirusami i bakteriami, które są o wiele większe niż pojedyncza cząsteczka srebra.

Z uwagi na fakt niewielkich rozmiarów, srebro to jest skutecznym środkiem walki z nimi, ponieważ bardzo łatwo wnika do wnętrza bakterii lub wirusa i je niszczy. Srebro koloidalne można z racji na fakt, walki z drobnoustrojami porównać do antybiotyków. Zasada działania jest nieskomplikowana. Jony srebra, które są naładowane dodatnio przyczepiają się do jonów bakterii, które są ujemne. W ten właśnie sposób niszczone są bakterie i wirusy.

Właściwości srebra koloidalnego

Działanie srebra koloidalnego porównywane jest do pocisku, ponieważ wnika ono i likwiduje zagrożenie natychmiastowo. Antybiotyk natomiast działa dłużej, dlatego że prowadzi do podziału bakterii i wirusów lub do tego, aby przestały się dzielić. Srebro koloidalne przede wszystkim działa poprzez zakłócenie pozyskiwania energii przez bakterie. Prowadzić to ma do przerwania łańcucha oddechowego, które będzie powodem obumierania. W kilka minut drobnoustroje wysychają i kurczą się.
Takie samo działanie srebro wykazuje wobec grzybów i wirusów. Co do tych ostatnich wskazuje ono działanie likwidujące, czego nie można powiedzieć o antybiotykach.

Warto zaznaczyć, że bakterie w organizmie w ogóle nie uodpornią się na działanie srebra. Mając to na uwadze warto zaznaczyć, że nawet zmutowane bakterie zostaną wyeliminowane. Co ciekawe działanie srebra koloidalnego zależne jest od tego, z czym ma ta substancja walczyć, tym samym np. srebro to w kontakcie z drożdżakami prowadzi do zaprzestania produkcji enzymy z klasy izomerazy. Braki w produkcji enzymu prowadzą do zakłócenia prawidłowego funkcjonowania komórki. Srebro koloidalne to również skuteczna forma walki z wszelkimi czynnikami chorobotwórczymi.

Czy srebro koloidalne można pić?

W Internecie pełno jest fałszywych informacji na temat tego, że srebro koloidalne to środek, który można bezpiecznie i bez problemu spożywać drogą doustną. Autorzy takich treści wskazują na fakt, że srebro koloidalne to substancja o niezwykle leczniczych właściwościach, której działanie jest podobne do antybiotyków. Nazywana jest nawet przez wielu właśnie naturalnym antybiotykiem. Ponadto srebro to ma niszczyć bakterie oraz mieć właściwości np. odrobaczające. Wszystkie te informacje, na które mogą państwo trafić w sieci są kłamstwem! Srebro koloidalne do picia nie jest przeznaczone. Srebro jest metalem ciężkim, który kumuluje się w organizmie i ma działanie toksyczne.

Redakcja dobrecechy.pl