Jak zaaranżować biuro w stylu loft?

Wnętrza w stylu loft to mieszanka nowoczesności oraz fascynacji budynkami fabrycznymi. Króluje w nich przestrzeń, światło i minimalizm. Jak powinno wyglądać biuro w stylu loft?

Przestrzeń jest najważniejsza

Biuro w stylu loft powinno być duże, przestronne z wielkimi oknami, przez które zagląda dużo światła dziennego, przy którym dobrze się pracuje.

Warto pamiętać, że wnętrza loft nie lubią małych pomieszczeń. Warto więc zadbać, by biuro nie było podzielone na małe pokoje lecz stanowiło jedną, wspólną przestrzeń.

Nie zawsze wspólna przestrzeń jest komfortowa do pracy. Jednak architekci poradzili sobie z tym problemem. Małe pokoje, w których można pracować w ciszy i skupieniu warto wydzielić za pomocą szklanych ścianek.

Akustyczne przepierzenia warto zamontować w metalowych ramach, które podkreślą styl loft. Biuro będzie nadal przestrzenne, ale praca będzie komfortowa. Cisza i spokój będą dostępne, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Jest to również świetne miejsce do spotkań z kontrahentami i klientami.

Światło – niezbędny element wydajnej pracy

Biuro w stylu loft musi być bardzo dobrze oświetlone. Nie jest to wyłącznie element dekoracyjny, ale przede wszystkim sposób na efektywną pracę. Osoby, które pracują w źle oświetlonych pomieszczeniach szybciej są zmęczone, mają problemy z koncentracją i wydajnością.

Biuro w stylu loft powinno być wyposażone w duże okna. Mogą być dzielone metalowymi szprosami tak, by przypominały okna XIX -wiecznych fabryk.

Warto również zadbać, by nad każdym biurkiem była duża lampa. Idealnie wyglądają lampy metalowe. Czarne lub miedziane klosze będą eleganckie i klimatyczne.

W sali konferencyjnej nad stołem również powinno znaleźć się kilka lamp. Można powiesić je w rzędzie, jedna obok drugiej. Świetnie będą wyglądały dekoracyjne żarówki w oprawie z metalowych prętów.

Nowoczesne meble

Biuro w stylu loft powinno być umeblowane w nowoczesnym stylu. Meble powinny być proste, a nawet surowe. Minimalizm świetnie się sprawdzi w biurze. Z jednaj strony jest elegancki, z drugiej nie ma wielu dekoracji, które odwracają uwagę.

Wybierając meble do biura w stylu loft warto postawić na szarość. Jest to kolor bardzo elegancki, który idealnie wpisuje się w surowe wnętrza industrialne. Warto zadbać, by krzesła i fotele były tapicerowane i regulowane. Dzięki temu nawet wiele godzin pracy nie będzie problemem dla naszego kręgosłupa.

Wybierając biurka warto zwrócić uwagę na metalowe, biurka regulowane. Są one bardzo funkcjonalne i estetyczne. Ich prosty design idealnie wpisze się w styl loft.

Redakcja dobrecechy.pl