Jak sprawdzić, czyj to numer komórkowy?

W sytuacji, gdy dzwoni nieznany numer zastanawiamy się kto i w jakim celu dzwoni. Średnio chce się odbierać telefony od telemarketerów lub naciągaczy, dlatego zawsze warto sprawdzić czyj to numer komórkowy.

Po co sprawdzać numer?

W internecie dostępne są ogromne bazy danych, które umożliwiają poznanie właściciela danego numeru. Takie rozwiązanie sprawia, że można przestać się obawiać połączeń nieznanych. Należy zwrócić uwagę na fakt, że odbieranie takich telefonów jest dosyć niebezpieczne. W obecnych czasach istnieje wiele sposobów na ściąganie pieniędzy, dlatego oszuści skutecznie je wykorzystują. Czasami może się okazać, że to odbierający płaci za impulsy i wtedy sytuacja jest już wyjątkowo poważna. Lepiej też uważać na SMS-y pochodzące z numerów niezidentyfikowanych. 25 lipca 2016 roku został wprowadzony obowiązek imiennej rejestracji kart SIM, dlatego trochę zniknął problem z nieznanymi numerami. Warto jednak mieć świadomość, że cały czas przychodzą połączenia z dziwnych numerów. W internecie można bardzo szybko i łatwo sprawdzić czyj to numer komórkowy. Wystarczy kilka kliknięć, żeby znaleźć niezbędne informacje. W ten sposób można się dobrze zabezpieczyć przed windykatorami lub nachalnymi telemarketerami. W bazach danych, które są dostępne można poznać nawet nazwę firmy, z której dzwoni dany telemarketer. Należy wejść na jedną ze stron, która oferuje możliwość sprawdzenia numeru i w wyznaczonym polu wpisać numer telefonu osoby dzwoniącej. Z reguły nie jest konieczne zakładanie konta, dlatego można to sprawdzić w kilka sekund.

Polskie bazy danych
Wśród serwisów można wymienić na przykład truecaller oraz sync.me. Należy jednak pamiętać, że trzeba założyć najpierw konto, żeby korzystać z sync.me. Warto też wspomnieć o polskich serwisach, takich jak: numerytelefonu.com, ktoto.info oraz nieznany-numer.pl. To użytkownicy są odpowiedzialni za budowanie bazy numerów. W takich bazach nie ma jednak personaliów osoby dzwoniącej, a tylko podstawowe informacje. Polskie bazy powinny spodobać się każdemu, kto ceni sobie oszczędność czasu. Zwłaszcza osoby starsze powinny być zadowolone, ponieważ nie jest konieczna rejestracja. Strony są też w języku polskim, dlatego jest to bardzo duże ułatwienie. Trzeba jednak pamiętać, że czasami komentarze użytkowników nie muszą się pokrywać z rzeczywistością. Zdarzają się sytuacje, że są całkowicie sprzeczne, dlatego trzeba zawsze zachowywać szczególną ostrożność. Z reguły jednak komentarze zgadzają się ze stanem faktycznym, dlatego jest to naprawdę przydatne źródło informacji. Można też w wyszukiwarce internetowej wpisać czyj to numer komórkowy.

Redakcja dobrecechy.pl