Wyposażenie salonu kosmetycznego

Prowadzenie profesjonalnego salonu kosmetycznego i przeprowadzanie w nim wysokiej jakości usług kosmetycznych, jeśli nie ma dedykowanego wyposażenia salonu i wszystkich potrzebnych kosmetyczkom akcesoriów. Do prowadzenia zabiegów kosmetycznych na dobrym poziomie niezbędny jest duży sprzęt, taki jak meble kosmetyczne, ale także mniejsze, odpowiednio funkcjonalne urządzenia kosmetyczne. Aby stworzyć profesjonalistom efektywne środowisko pracy, oferujemy Państwu szeroki wybór wyposażenia salonów kosmetycznych: od foteli i stołów do masażu z różnymi opcjami ich konstrukcji i parametrów użytkowych; po specjalne urządzenia do organizacji zabiegów manicure i pedicure; od parownic do twarzy po suszarki do paznokci; od suszarek do włosów z funkcją podgrzewania poprzez krzesło siodłowe aż po podnóżek do pedicure.

Jakie jest niezbędne wyposażenie salonu kosmetycznego?

Krzesło siodłowe

Zabiegi kosmetyczne, czy to kilkuminutowe, czy wielogodzinne, nie mogą być wykonywane na stojąco. Aby zapewnić sobie komfort, potrzebne jest odpowiednie siedzisko, dzięki któremu wszystko przebiegnie sprawnie i w komfortowych warunkach. Są to produkty odpowiednio wyprofilowane, wygodne, stworzone z myślą zarówno o kosmetyczkach, jak i ich klientkach.

Podnóżek do pedicure

Pedicure w ostatnich latach zyskał na popularności. Coraz więcej kobiet chce mieć zdrowe, zadbane stopy i w tym właśnie celu udaje się do profesjonalnych salonów kosmetycznych. Czasem dlatego, że nie mają ochoty same zająć się tym zabiegiem, a czasem dlatego, że nie mają do tego odpowiedniego sprzętu. W salonie, który oferuje taką usługę, nie może zabraknąć kilku podstawowych akcesoriów. Oprócz tych oczywistych – jak fotel, frezarka czy cążki, warto pamiętać również o tych, które zapewnią komfort klientowi i wykonawcy zabiegu. W tym przypadku należy wspomnieć o podnóżkach, które są bardzo przydatne, wręcz niezbędne w pedicure. Nie do pomyślenia jest przecież sytuacja, w której klientka siedziałaby przez godzinę z podniesioną stopą, czy też kosmetyczka leżałaby na podłodze, wykonując zabieg.

Lampa kosmetyczna

Lampa kosmetyczna jest niezbędna w salonie kosmetycznym. Bez dobrej lampy istnieje duże prawdopodobieństwo, że kosmetyczka popełni błąd podczas pracy. Na przykład podczas wykonywania manicure lub pedicure bardzo ważne jest, aby wyraźnie widzieć skórę. To samo dotyczy nawlekania brwi, depilacji woskiem oraz wielu innych zabiegów. Jeśli nie widzisz dobrze z powodu złego oświetlenia, istnieje ryzyko, że nie wykonasz tych zabiegów prawidłowo.

Niezbędne wyposażenie salonu kosmetycznego znajdziesz w sklepie internetowym Invest Horeca.

Redakcja dobrecechy.pl