Top 5 sposobów na ukrycie małej łysinki

Mała łysinka na głowie nie jest rzadkością, jednak nie musisz godzić się z tym widokiem, bo jest wiele sposobów na jej skuteczne ukrycie. W ten sposób możesz podnieść swoją samoocenę i pewność siebie. Poznaj zatem top 5 sposobów na ukrycie małej łysinki.

Top 1 : Kapelusz lub czapka z daszkiem, czyli wersja formal i casual

Nakrycie głowy to od dawien dawna świetny sposób na ukrycie małej łysinki. Do stylowego garnituru możesz dobrać kapelusz np. modny kapelusz fedora. W ten sposób możesz wybrać się na spacer. Elementem uzupełniającym tę stylizację może być płaszcz. Jaki można wybrać otóż sprawdzi się flauszowy, skórzany, a nawet płaszcz typu prochowiec. Do cienkiego lnianego i smart casualowego garnituru można dobrać kapelusz słomkowy, a do tego zestawu pasować będą loafersy. Z klei gdy decydujesz się na t-shirt i jeansy, czy spodnie dresowe i jeansy możesz dobrać do tego zestawu czapeczkę z daszkiem. Może być to full cup. Problem pojawia się, gdy w pomieszczeniu musisz zdjąć nakrycie głowy. Dlatego mamy też inne propozycje ukrycia małej łysinki. Pamiętaj jeszcze, że zakładając nakrycie głowy musisz odpowiednio ułożyć fryzurę. Gdy chcesz średniej długości włosy zaczesać do tyłu sprawdzi się pasta do włosów. Pzy krótkich włosach spryskaj wnętrze kapelusza lub czapki lakierem, aby włosy się nie elektryzowały.

Top 2: „Tatuaż na głowie”, czyli mikropigmentacja skóry głowy

Dobrym sposobem na łysinkę może być mikropigmentacja skóry głowy. Jest to zabieg, który polega na wprowadzeniu drobinek tuszu płytko pod skórę. Mają one imitować krótkie kilku milimetrowe włosy. Zatem w połączeniu z fryzurą buzz cut i nieco większą łysiną albo małą łysinką takie rozwiązanie się sprawdzi. W przypadku małej łysinki poo bookach głowy możesz postawić na ich wygolenie i mikropigmentację. A jeżeli niewielka łysinka znajduje się na czubku głowy, to możesz wybrać każdą fryzurę, a łysinkę wypełnić wspomnianym tuszem. Jest to swoisty „tatuaż na głowie”, co oznacza, że miejsce musi się wygoić, choć dzieje się to szybciej, gdyż tusz nie nie jest wprowadzany tak głęboko jak w przypadku klasycznego tatuażu.

Top 3: fryzura z przyciętymi bokami lub zapuszczenie włosów otaczających łysinkę

Odpowiednia fryzura jest kluczem do ukrycia małej łysinki i nie musi być to militarny buzz cut. Można się zdecydować na fryzurę z przyciętymi bokami, jeśli to zakola są problemem, a zapuścić włosy na czubku głowy. Dobrym sposobem na zakrycie łysinki jest zapuszczenie grzywki z przodu głowy i krótkie przystrzyżenie albo wręcz wygolenie pozostałych włosów. W zależności od umiejscowienia łysinki fryzjer może dobrać odpowiednie cięcie. Zapuszczenie sąsiednich włosów i wykonywanie fryzury typu slick back to klasyka niwelowania widoczności łysinki. Pasty do włosów sprawdzają się do układania fryzur na gładko, ale i tworzenia messy hair w stylu jeża, które także może być sposobem na ukrycie pustych miejsc pozbawionych włosów. Pamiętaj, by wybierać produkty stylizacyjne, które nie obciążają mocno włosów.

Top 4: puder do włosów

Jeżeli łysinka spędza Ci sen z powiek, a nie chcesz rezygnować z ulubionego cięcia na rzecz innego, to możesz sobie z nią poradzić także w inny sposób. Wybierz puder do włosów, który zawiiera mikrodrobinki bawełny. Łączą się one z Twoimi włosami imitując je w miejscach, gdzie ich brakuje. W ten sposób możesz poradzić sobie z łysinką wybierając się na ważne spotkanie musisz wiedzieć, że pudry do włosów są dość odporne na czynniki zewnętrzne. Jednak chroniący fryzurę kapelusz albo luźniejszy kaptur może się przydać.

Top 5: przeszczep włosów

Oczywiście gdy pojawiają się prześwity na głowie, ale włosów dookoła jest całkiem sporo, możesz zdecydować się na przeszczep włosów. W takiej sytuacji może on okazać się pełny sukcesem. Na efekty przeszczepu włosów należy czekać nawet do pół roku od wykonania zabiegu. Jest jednak szansa, że włosy w miejscu, gdzie powstała łysinka się przyjmą, a Ty przynajmniej na jakiś czas będziesz mieć problem z głowy.

Mając łysinkę, nie jesteś na nią skazany. Skorzystaj z powyższych metod, aby ją ukryć. W ten sposób możesz poczuć się pewniej, a często również odzyskać gęstość fryzury. Jeżeli łysina jest większa, to możesz zgolić włosy, bo nie warto walczyć nadmiernie z tym procesem. W takiej sytuacji zapuść brodę, aby czuć się lepiej i nie tak bardzo „łyso”.

Redakcja dobrecechy.pl