Wyślij szybko i skutecznie!

Przesyłki kurierskie to najlepszy sposób, aby paczka jak najszybciej trafiła z punktu A do punktu B. Przy odpowiednio wczesnym złożeniu zamówienia istnieje spora szansa, że adresat otrzyma przesyłkę już na drugi dzień. W jaki sposób sprawnie zamówić kuriera, a jednocześnie nie przepłacać za usługę?

Wczesne zamówienie z odbiorem tego samego dnia

Większość popularnych firm kurierskich działających na polskim rynku pracuje w podobny sposób. Zamówienie można wygodnie złożyć online i czekać na przybycie kuriera pod wskazanym adresem. Aby uniknąć ewentualnych komplikacji, warto dokładnie zmierzyć i zważyć paczkę, ponieważ takie informacje muszą znaleźć się w formularzu. Jeśli przesyłka przekroczy limit, kurier może policzyć za nią wyższą opłatę, a nawet odmówić odbioru paczki. Drugą istotną kwestię stanowi sposób pakowania przesyłki. Zwykle musi być ona umieszczona w prostopadłościennym kartonie i odpowiednio zabezpieczona. Szczegóły można z łatwością znaleźć na stronie konkretnego przewoźnika. Niemal wszyscy kurierzy są w stanie odbierać paczki od nadawców w dniu złożenia zamówienia, pod warunkiem że nastąpi to odpowiednio wcześnie: w godzinach porannych lub wczesnym popołudniem. W naturalny sposób skraca to czas dostawy o jeden dzień roboczy.

Przesyłki ekspresowe w ofercie kurierów

Klienci, którym szczególnie zależy na czasie, mają do dyspozycji przesyłki ekspresowe realizowane przez niemal wszystkich większych przewoźników. Za taką usługę należy dodatkowo zapłacić, ale w zamian nadawca otrzymuje gwarancję, że przesyłka dotrze do adresata na terenie kraju w ciągu 24 godzin ( jeden dzień roboczy). Kurierzy proponują też swoim klientom dodatkowe usługi w postaci dostawy przesyłki zrealizowanej w określonych godzinach, a nawet w sobotę. Standardowa przesyłka nie zawsze trafia pod wskazany adres nazajutrz – niekiedy należy na nią zaczekać nawet 3 dni.

Szybkie i tanie zamówienie z pomocą brokera kurierskiego

Każdemu racjonalnemu klientowi zależy na jak najniższej cenie usługi. Aby ją osiągnąć, należy porównać oferty wielu przewoźników i wybrać najkorzystniejszą. Na szczęście dziś nie oznacza to konieczności wypełniania formularza nadawczego osobno na stronie internetowej każdego z przewoźników. Z pomocą przychodzą bowiem tanie przesyłki kurierskie SendIt.pl. Ten broker kurierski gromadzi oferty wszystkich wiodących przewoźników w jednym miejscu. Użytkownik wypełnia formularz tylko raz, a następnie wyświetlają mu się oferty poszczególnych usługodawców. W grę wchodzą także wszystkie oferowane usługi dodatkowe – wspomniane przyspieszone dostawy, ale również dodatkowe ubezpieczenie przesyłki i możliwość jej zaawansowanego śledzenia. Jednocześnie porównywarka Sendit daje swoim użytkownikom atrakcyjne rabaty, zwłaszcza przy regularnych zamówieniach. Nie wymaga to jednak podpisywania umowy – broker jest więc rozwiązaniem elastycznym.

Sendit obsługuje również paczkomaty

Sendit oferuje swoim klientom nie tylko możliwość nadania paczki poprzez tradycyjnego kuriera. Broker obsługuje też paczkomaty InPost, a proces zamówienia odbywa się na identycznych zasadach. Więcej na temat tej usługi można przeczytać na stronie:

https://www.sendit.pl/cennik/cenniki-krajowe/inpost.

Redakcja dobrecechy.pl