Używane auto z salonu – jak kupić, żeby nie żałować?

Zakup samochodu z rynku wtórnego nie jest łatwym zadaniem, ale oczywiście jak najbardziej możliwym do zrealizowania. Kluczowe znaczenie ma w tym kontekście określenie celu, budżetu oraz konkretnych oczekiwań względem samochodu. Dobrym pomysłem jest nawiązanie współpracy z salonem handlującym używanymi pojazdami.

Używane auto z salonu – dlaczego warto?

Zakup używanego samochodu w sprawdzonym i doświadczonym salonie opłaca się z paru ważnych powodów. Przede wszystkim nabywca może mieć pewność, że na sprzedaż są tu wystawione pojazdy, które zostały skrupulatnie sprawdzone pod kątem technicznym i prawnym. Bardzo często są to stosunkowo młode samochody – nierzadko poleasingowe. Takie auta mają świetnie udokumentowaną historię serwisową – przeglądy, badania i naprawy odbywały się bowiem w autoryzowanych serwisach. Używany samochód z salonu można kupić od razu z gwarancją dealera. Do wyboru są pakiety gwarancyjne różniące się pod względem ceny oraz zawartości. W salonach dostępne są popularne modele aut takie jak np. Ford Fiesta. Warszawa to doskonały przykład lokalizacji, gdzie oferta w tym zakresie jest naprawdę świetnie rozbudowana. Plusem współpracy z salonem jest również możliwość uzyskania wsparcia kredytowego w celu sfinansowania zakupu oraz oddania samochodu w rozliczenie.

Używane auto z salonu – na co zwrócić uwagę?

Doradcy z salonu Autoplaza podpowiadają, co należy mieć na uwadze przy zakupie używanego samochodu. Solidny salon to oczywiście gwarancja jakości, niemniej auto wymaga sprawdzenia. Trzeba je dokładne obejrzeć, będąc wyczulonym na stopień zużycia poszczególnych elementów. Istotną kwestią jest także przebieg – rzecz jasna im mniejszy, tym lepiej. Sporo zależy od tego, przez kogo samochód był użytkowany i w jakich warunkach go eksploatowano. Obowiązkowa przed sfinalizowaniem transakcji jest jazda próbna – w salonie nie będzie z tym najmniejszego kłopotu. Formalności też zostaną sprawnie przeprowadzone, więc jeśli komuś zależy na czasie, salon to strzał w dziesiątkę.

https://www.autoplaza.com.pl/produkt/22/ford-fiesta?typeId=1

Redakcja dobrecechy.pl