Używane auto osobowe z gwarancją – czy to się opłaca?

Decydując się na zakup samochodu osobowego z rynku wtórnego, zawsze trzeba liczyć się z tym, że jego rzeczywisty stan techniczny nie będzie odpowiadał zapewnieniom sprzedawcy. Nie bez powodu wiele osób decyduje się na kupno używanego auta od dealera, a jedną z przesłanek przemawiających na korzyść takiej transakcji jest możliwość nabycia gwarancji.

Czym jest gwarancja na używany samochód?

Chcąc dowiedzieć się, czym jest gwarancja na używany samochód, należy zacząć od wyjaśnienia, czym na pewno ona nie jest. W żadnym wypadku nie wolno jej utożsamiać z gwarancją producenta, ponieważ są to dwa zupełnie odrębne produkty. Gwarancja na używane auto jest czymś w rodzaju polisy ubezpieczeniowej obejmującej wybrane usterki. Obowiązuje zwykle przez okres od 3. do 12. miesięcy – w zależności od wybranego pakietu. Usterki można bezpłatnie naprawić w serwisach wskazanych w umowie.

Używane auto osobowe z gwarancją – czy to ma sens?

Osobom kupującym używane samochody osobowe zależy na tym, aby były one w bardzo dobrym stanie technicznym i stosunkowo niedrogie w utrzymaniu. Pojazdy z drugiej ręki z gwarancją uważane są za bezpieczniejsze i bardziej pewne, a gwarancja stanowi dodatkowe zabezpieczenie interesów nabywcy. Doradcy z salonu Używane Jak Nowe podkreślają, że takie rozwiązanie ma sens, jeśli pakiet gwarancyjny zostanie dobrze dobrany do konkretnych potrzeb. Niezwykle istotne w omawianym kontekście jest to, w jaki sposób skonstruowana jest jego treść. Z umową trzeba dokładnie się zapoznać, aby uniknąć przykrych niespodzianek. Przy tej okazji warto też mieć na uwadze usterki oraz wady fabryczne typowe dla danego modelu auta.

O czym pamiętać, kupując gwarancję na używane auto?

Wybierając pakiet gwarancyjny, należy uwzględnić parę ważnych kwestii. Przede wszystkim trzeba sprawdzić, jakie konkretnie usterki podlegają bezpłatnym naprawom. Równie istotna jest lokalizacja serwisów, w których przeprowadzane są naprawy. Warto upewnić się, że nie znajdują się one zbyt daleko, aby nie było kłopotów z dostarczeniem tam samochodu.

https://www.uzywanejaknowe.pl/

Materiał partnera

Redakcja dobrecechy.pl