Zwykłe Życie, czyli jak patrzeć i widzieć codzienność inaczej

JESTPolecamy Waszej uwadze pierwszy drukowany numer magazynu Zwykłe Życie – „o prostym życiu wśród ludzi, miejsc i rzeczy”. Autorki – Marta Mach i Agata Napiórska – zaczynały dwa lata temu od bloga. Dziś na nowej stronie, która jest równocześnie sklepem internetowym, znajdziemy świetne teksty i zdjęcia zgrupowane w działach: gumowe ucho, ludzie, miejsca, rzeczy, ciekawostki. Projekt przerodził się w magazyn – zerowy numer pojawił się w Internecie. Wśród artykułów o designie, praktykach DIY, kulinariach, nieco zapomnianych miejscach i niezwykłych przedmiotach, pojawił się między innymi tekst o zakładzie szczotkarskim – Pan Ryszard Baryliński zdradza tajniki warsztatu i jego historię. Pierwszy oficjalny numer jest już dostępny w niektórych księgarniach (w Krakowie w Księgarni pod Globusem). Bardzo polecamy, taka idea jest nam niezwykle bliska. Nieco mniej blisko czujemy się związani z słownictwem, które często pojawia się w tekstach („umierający” czy „odchodzący”) – staramy się wyciągać rzemiosło ze symbolicznego „skansenu”, również w warstwie językowej (odsyłam do tekstu „Społeczne postrzeganie rzemiosła”).

Przeczytajcie Zwykłe Życie – warto!

„W środku to, co Wy i my lubimy najbardziej czyli proste historie i codzienne sprawy, komiks, DIY, dobre ilustracje i zdjęcia.
Przedstawiamy sylwetki starych i młodych rzemieślników, twórców i pasjonatów dobrze zaprojektowanych i wykonanych przedmiotów. Wspominamy miejsca, których już nie ma i przedstawiamy te, które właśnie się tworzą. Wierzymy, że sport to zdrowie, i że podróże kształcą. Kochamy książki i jedzenie.”

źródło tekstu i zdjęć: zwyklezycie.pl

J.Z.2 komentarze

  1. Waldek wrote:

    Gdzie jest ten zakład szczotkarski?