Przegląd prasowy: ŁN nr 3 i ZŻ nr 6

IMG_2495

Szybki przegląd prasowy, by zacnie wkroczyć w nowy miesiąc.

Polecamy wakacyjny numer magazynu Ładnie Naprawię:
Jeśli szukacie inspiracji związanych z upcyklingiem, chcecie się dowiedzieć jak krok po kroku wykonać dom z gliny, jesteście ciekawi co o ekologii i przyszłości projektantów mówi światowej sławy designer Karim Rashid lub interesuje Was lokalna żywność w miastach koniecznie go przeczytajcie! Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie.
W wakacyjnym wydaniu kilka propozycji nietypowych miejsc, w których można ciekawie i spokojnie spędzić czas, niekoniecznie w formule all inclusive. Jako że temat zyskuje zwolenników dowiecie się jak samemu stworzyć miejsce wypoczynku w pełni ekologiczne i samowystarczalne ­­– i to praktycznie wszędzie!
Poruszamy również temat dotyczący spędzania wolnego czasu w mieście oraz tego, jak miasto powinno się zmienić, aby przestrzeń umożliwiała wypoczynek.
Najważniejszym jednak wydarzeniem trzeciego numeru magazynu jest wywiad udzielony na wyłączność naszej redakcji przez Karima Rashida ­ projektanta, architekta, zwolennika nieskrępowanej produkcji i materiału, jakim jest plastik. W rozmowie z Arturem Zagułą zdradza on, dlaczego ekologia w obecnie funkcjonującym pojęciu nie ma racji bytu, a także, w jaką stronę powinna zmierzać produkcja i twórczość projektanta.

(źródło: notatka prasowa)
Przyznaję: jeszcze nie udało mi się dotrzeć do tego numeru. Nie sposób go kupić stacjonarnie w Krakowie, a z przyzwyczajenia zawsze czekam na taką możliwość i unikam sklepów internetowych. W tym przypadku jednak trzeba będzie się przełamać: http://pluseco.pl/kupuj/ladnie_naprawie_104/prod-magazyn_ln3.html

W szóstym numerze Zwykłego Życia, jak czytamy we wstępie, przede wszystkim mężczyźni, męskie sprawy i ruch pod wszelkimi postaciami. Szczególnie urzekająca jest historia przyjaźni, której spoiwem były motocykle – o tym w artykule „70 procent człowieka w maszynie” Marty Mach.
6.swanskiPoznajemy też dwóch młodych rzemieślników – Przemysława Piniaka oraz Pawła Kozłowskiego. Pierwszy szturmem podbija rynek mody projektując i szyjąc oryginalne obuwie, a w swojej pracy czerpie z najlepszych tradycji szewskich i nieustannie szkoli swój warsztat pod okiem mistrzów. Jest zresztą już na tyle uznanym twórcą, że sam poprowadzi warsztaty z projektowania i historii obuwia na Instytucie Designu w Kielach.  Z kolei Paweł Kozłowski to rzemieślnik wykwalifikowany w zawodzie grawer-jubiler, ale zdecydowanie bardziej znany jest jako Swanski – malarz, grafik, ilustrator, deskorolkowiec, którego twórczość należy kojarzyć z urban culture. Dla mnie to szczególne odkrycie – bardzo wciągający graficzny świat, którego dominantą jest natura lub jak sam Swanski określa: gąszcz. A wszystko niech podsumują słowa artysty: „Jak przestajesz się dziwić, to już umarłeś”. I kropka.

Ponadto w numerze przeczytacie m.in. o inicjatywie „Przeliteruj miasto”, o której zdarzyło nam się kiedyś napisać. Polecam niezwykłe życiorysy pewnym panów: pilota najstarszego zarejestrowanego w Polsce samolotu, instruktora pływania z Wrocławia oraz wicemistrza świata w mocowaniu się na rękę. Jak zwykle też znajdziecie kilka słów o kwiatach i pięknych książkach, a także garść przepisów i całkiem sporo pięknych fotografii, które pozwalają nam wierzyć, że wakacje można jeszcze na chwilę zatrzymać.

Zwykłe Życie można kupić w Krakowie w Księgarni Młoda (Plac Szczepański 9), Księgarni pod Globusem (ul. Długa 1) oraz w MOCAK Bookstore lub zamówić na stronie magazynu.

JZOne Comment

  1. Basia wrote:

    Coś przepięknego!!! Też chciałabym posiadać takie zdolności, do tworzenia takich przepięknych rzeczy, jak Ty. 🙂 Podziwiam 🙂